Мета: Розширити знання дітей про м.Запоріжжя, як промисловий металургійний
центр, про його територіальне розташування, проте, що вирощують і виробляють в
рідному краї. Формувати пізнавальний інтерес учнів, розвивати пам'ять,
аналітичні здібності, вміння працювати в колективі, висловлювати власні думки.
Виховувати любов до рідної землі, повагу до людей різних професій
Хід уроку
І Хвилинка спостережень
Бесіда:
-
Який сьогодні день? Яке число?
-
Яка пора року?? Який місяць? Назвіть інші весняні місяці.
Скільки днів у березні?
-
Послухаємо повідомлення про погоду (стан неба, опади,
вітер, температура повітря)
-
Зробіть висновок, як змінилася погода порівняно з минулим
тижнем?
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Тест
1.
Який документ затвердила у 1989р. ООН про права дітей?
А) Декларацію прав дитини4
Б) Конвенцію прав дитини
В) Закон України про охорону
дитинства.
2. Як називається основний
закон України, де записано всі права і обов’язки громадян України?
А) Декларація прав дитини;
Б) Конвенція прав
дитини;
В) Конституція України
3. Що з перелічених тверджень
є правом?
А) Шанування державних
символів України;
Б) Повноцінне
харчування;
В) Користування бібліотекою
ІІІ. Постановка цілей і завдань
Щоб визначити тему уроку, я пропоную вам розгадати ребуси і подивитися
відеоролик.
Розгадування ребусів (місто) , (село)1.
Перегляд відеоролика «Город Z. Панорама городу». Завдання
перед переглядом: «Яке місто знято у фільмі? Які знайомі місці ви побачили?»
– Про що йтиметься на
уроці?
2.
Повідомлення теми уроку
3.
Визначення задач уроку
1)
З’ясувати, чим схожі і чим
різняться місто і село
2)
Що дають одне одному місто і село?
3)
Пригадати і поширити знання про Запорізький край
ІV. Сприймання і осмислення
нового матеріалу.
1.
Мозковий штурм
-
Пригадаємо правила:
1) висловлюємо думку стисло;
2) приймаємо всі думки без
коментарів.
Тема №1 Чим схожі місто і село?
Висновок в таблиці №1
- населені
пункти;
-
місця праці людей;
-
є крамниці, школи.
Тема№2 Чим різняться місто і село?
Висновок в таблиці №2
-
розмірами;
-
кількістю мешканців
-
заняттям людей
2.
Порівняння таблиць
– Де життя краще?
3.
Робота в групах
-
Що дають одне одному місто і село? Щоб це з’ясувати, обговоримо в групах
1)
Розподіл на групи за номерами карток)
2)
Розподіл обов’язків в групі (керівник, писарчуки,
доповідач)
Завдання №1 Обговорити і записати на картках, що дає місто селу, заповнити
набірне полотно.
Завдання №2 Обговорити і записати на картках, що дає село місту, заповнити
набірне полотно.
Завдання №3 Розподілити малюнки з зображенням людей різних професій на три
групи: місто, село, село-місто
3)
Самостійна робота в групах
4)
Підсумовування результатів
-
Що дають одне одному місто і село? Чи можуть існувати
окремо місто і село? Чому?
4.
Фронтальна бесіда
-
Де ми живемо?
-
Чому таку назву має наше місто?
-
Як воно називалося раніше?
-
Що цікавого ми можете розповісти про Запоріжжя?
-
Яких видатних людей нашого краю ви знаєте?
5.
Повідомлення вчителя з елементами бесіди.
Запорізька область знаходиться на півдні України (карта України). Займає 9
місце серед областей країни. За розмірами така, як країна Албанія (таблиця,
глобус) і у двічі більша, ніж країна Ямайка (таблиця, глобус).
Запорізька область межує з
Дніпропетровською, Донецькою та Херсонською областями (карта України на дошці,
у підручнику, таблиця).
-
Яка ріка протікає територією області?
Дніпро - третя за розмірами ріка
у Європі. Назва ріки походить від ірано-скіфського слова «данаіпр», що означає
«падаюча вода» (таблиця)
-
Чому? Яку ще назву мало Дніпро? (Славутич, Борисфен)
-
З яким морем з’єднує нас Дніпро? (з Чорним морем)
-
Яке море є на півдні Запорізької області? (Азовське море)
На березі Азовського моря
розташоване місто – порт Бердянськ.
-
Поясніть, що означає «порт»?
В Запорізькій області розширені всі види транспорту. Тобто, пересуватися по
області та за її межами можна по-різному. Спираючись на малюнки, назвіть види
транспорту:
Літак – повітряний
Пароплав – річковий
Автобус – автомобільний
Потяг – залізничний.
-
Користуючись картою і власними спостереженнями,розкажіть,
що виробляють у запорізькому краї? Чим він славиться?
Мотори, сталь, прокат, посуд, автомобілі, феросплави, титан, дріт і т. д.
Олія, пшениця, городинні культури, продукти бджільництво, мінеральні води
та ін..
Більше ніж понад 300 видів продукції нашого краю надходить у 74 країни
світу.
V.
Застосування засвоєних знань
1. Робота в малих групах
Розгадування кросворду
1.
Море, що омиває береги Запорізької області
2.
Стара назва м.Запоріжжя
3.
Річка, що протікає по Запорізькій обл..
4.
Область, що межує із Запорізькою
5.
Місто-порт у Запорізькій обл..
6.
Країна, площа якої рівна площі Запорізької обл..
7.
Кордон між областями
8.
Відстань між двома точками
9.
Країна, площа якої вдвічі менша за площу Запорізької обл.
VІ.
Домашнє завдання
1.
Роздивитися фотокартки у підручнику на с.100 – 101,
подумати, які з них могли бути зроблені на Запоріжжі
2.
Розпитати родичів про роботу, про продукцію, що виробляють
на підприємствах
VІІ.
Підсумок уроку
-
Що знали з теми до уроку?
-
Про що нове дізналися на уроці?
-
Чого хотіли б дізнатися ще?
Немає коментарів:
Дописати коментар